Ułatwienia dostępu

II Turniej Mikołajkowy Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan

Emilia Chrząstowska

W minioną niedzielę (11.12.2022) w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich, lokalny Klub Karate Shotokan zorganizował otwarty turniej mikołajkowy w karate olimpijskim. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Janowice Wielkie - Pan Kamil Kowalski. W zawodach wzięło udział 48 zawodników z czterech klubów z Dolnego Śląska.

Egzaminy w lokalnym Klubie Karate Shotokan

Emilia Chrząstowska

W miniony czwartek (01.06.2022) w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie KYU. Do sprawdzianu swoich umiejętności podeszło 45 adeptów karate w różnym wieku i stopniu zaawansowania. Sam egzamin przeprowadził główny trener KKKS sensei Czesław Trzeciak (5 DAN Karate Shotokan, 1 DAN Karate Kyokushin).

Zawody Budokan CUP we Wrocławiu

Emilia Chrząstowska

W niedzielę 20 listopada kilkoro młodych zawodników Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan brało udział w turnieju karate WKF - Budokan CUP we Wrocławiu. Organizatorem był WKSA Budokan Wrocław oraz Polska Unia Karate - Polski Związek Sportowy. Na starcie zameldowało się 211 zawodników z 13 klubów. Łącznie rozegrano 308 osobo-konkurencji. Pomimo bardzo okrojonego składu, młodzi zawodnicy KKKS-u spisali się na medal. Wyniki:

Sukcesy uczniów SP w Janowicach Wielkich w karate olimpijskim

Emilia Chrząstowska

W minioną niedzielę (27.11.2022) odbył się Finał Dolnośląski Dzieci i Młodzieży Szkolnej w karate olimpijskim. Zawody odbyły się w Lutyni, a organizatorem był WKSA Budokan Wrocław oraz Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk. W turnieju wzięło udział 350 zawodniczek i zawodników reprezentujących 116 szkół z całego Dolnego Śląska.