Finał biegów przełajowych

W efekcie eliminacji powiatowych i strefowych w biegach przełajowych 30 września w Krzyżowej w powiecie świdnickim odbył się finał Dolnego Śląska.

Świetni w biegach przełajowych

17 września 2021 r. w Jeżowie Sudeckim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego i Strefy Jeleniogórskiej w biegach przełajowych. Podczas jednego startu rozegrano dwie klasyfikacje medalowe: powiatowe i strefowe.

Radni na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS

Piotr Lesiński, nauczyciel wychowania fizycznego w janowickiej szkole, a jednocześnie radny Rady Gminy w Janowicach Wielkich oraz Sławomir Celt, radny Rady Powiatu Karkonoskiego, mieli zaszczyt być opiekunami kadry Dolnego Śląska podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzysk LZS, które odbyły w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Janowickie siatkarki z medalami w piłce siatkowej plażowej na Dolnym Śląsku

Na początku przygody na piasku w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w piłce siatkowej plażowej dziewcząt z klas VII/VIII. Janowickie siatkarki ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz zdobyły złote medale oraz prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej. Finał odbył się w Bolesławcu z udziałem najlepszych drużyn.

Bardzo dobry występ piłkarzy na zawodach powiatowych

Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach oraz Szkolny Związek Sportowy w Jeleniej Górze byli organizatorami Mistrzostw Powiatu Karkonoskiego chłopców w piłce nożnej na orlikach. W zawodach mogli uczestniczyć sportowcy z klas szóstych i młodsi. Janowiccy chłopcy spisali się bardzo dobrze zdobywając złote medale.

Dobry występ w zawodach szachowych

29 maja 2021 roku w Ścinawce Średniej odbył się finał Dolnego Śląska w szachach indywidualnych organizowanych przez Ludowe Zespoły Sportowe. Janowicka reprezentacja w składzie: Oliwia Pikus, Weronika Parzygnat oraz Igor Żuchewicz po raz kolejny godnie reprezentowali Gminę w kolejnym etapie rozgrywek.

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS za 2020 rok

W tym roku sportowym ze względu na zagrożenie Covid-19 nie dokonano uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego LZS dzieci, młodzieży, osób dorosłych za rok 2020. W siedzibie biura LZS w Jeleniej Górze przedstawiciel sportu gminnego, Piotr Lesiński, odebrał dyplom i puchar za zdobycie trzeciego miejsca.

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

W Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i sportowego. Zaprezentowano wszystkie trofea sportowe zdobyte w roku szkolnym 2018/2019, a było ich kilkadziesiąt.

Uroczystego podsumowania dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Mirosław Wiśniewski w obecności Wójta Gminy Janowice Wielkie, p. Kamila Kowalskiego oraz wszystkich uczniów, jak i zaproszonych gości oraz rodziców. Podziękowano dzieciom oraz młodzieży za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gminy na arenie krajowej i międzynarodowej, wręczając stypendia sportowe wywalczone w danym roku szkolnym. Życzono wspaniałych wakacji i kolejnych sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym.
Nauczyciele wychowania fizycznego: Baranowska Natalia oraz Piotr Lesiński.