Ułatwienia dostępu

Dolnośląski Finał LZS w Szachach Indywidualnych

W Ścinawce Średniej odbył się finał Dolnego Śląska w szachach indywidualnych. Janowicka reprezentacja, która odniosła liczne sukcesy na szczeblu powiatowym godnie reprezentowała gminę i szkołę w kolejnym etapie rozgrywek. Stało się już tradycją, że nasza reprezentacja jest liczna i znana na dolnośląskich szachownicach. Złoci i srebrni medaliści zawodów powiatowych uzyskali prawo gry w tym finale. Awans i udział w rozgrywkach tego szczebla to już wielki sukces. Każdego roku startuje w zawodach większa ilość sportowców. To dowód, że szachy cieszą się coraz większą popularnością. Na szczególne gratulacje zasłużył Leshchenko Glep, który zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej. To uczeń z Ukrainy, który zdobył mistrzostwo powiatu karkonoskiego chodząc do naszej szkoły. Obecnie mieszka w Świdnicy ale chciał i miał prawo reprezentować naszą szkołę i gminę. Pozostałe miejsca naszych reprezentantów:

Oliwia Pikus -VII miejsce,

Weronika Parzygnat - VII miejsce,

Karolina Lichosik - VI miejsce,

Roksana Pikus, Filip Golis i Jakub Wróbel zajęli miejsca poza dziesiątką.

Nasza reprezentacja zajęła rewelacyjne VI miejsce drużynowo w punktacji generalnej Dolnego Śląska.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej oraz Gminy Janowice Wielkie. Podziękowania również dla Państwa Anny i Michała Pikus oraz Pana Tomasza Golisa za pomoc w opiece nad dziećmi.

Organizator wyjazdu: Piotr Lesiński

Nasze siatkarki znów najlepsze

W hali "Wałbrzyskich Mistrzów" klub siatkarski Chełmiec Wodociągi Wałbrzych zorganizował towarzyski turniej minisiatkówki w kategorii trójek dziewcząt ( piąta klasa). W Wałbrzychu zagrało 15 zespołów z 8 dolnośląskich klubów: UKS Janowice Wielkie, Wataha Lubin, MKS Polonia Świdnica, SP 109 Wrocław, Lew Legnica Siatkówka, UKS Gminy Miękinia, MLKS Echo Twardogóra. Zespoły podzielono na trzy grupy gdzie każdy z każdym zagrał  po dwa sety do 15 punktów. Następnie dwa pierwsze zespoły awansowały do grupy finałowej i zagrały kolejne spotkania. Grania było mnóstwo. Każdy zespół musiał rozegrać 16 setów. W sumie rozegranych zostało 51 spotkań, a klasyfikacja medalowa prezentuje się następująco:

1 miejsce UKS Janowice Wielkie

2 miejsce MKS Chełmiec Wałbrzych I

3 miejsce Wataha Lubin

Trener Piotr Lesiński

Medale janowickich uczniów szkoły podstawowej w zawodach lekkoatletycznych

W Szkole Podstawowej w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w lekkoatletyce klas V-VI. W zawodach wystartowało około dwustu uczniów z naszego powiatu. Janowicka szkoła wystawiła skromną ale mocną i prężną sześcioosobową reprezentację. Rewelacyjnie zaprezentowała się Weronika Poleszko, która zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą oraz Ksawery Skalany, który zdobył złoty medal w biegu na 60 metrów.  Kolejne medale zdobyli nasi biegacze na 300 metrów, Daria Górnicka srebrny medal oraz Mateusz Markowiak brązowy. Tuż za podium uplasował się Marcel Baran  w biegu na 1000 metrów, a Wojciech Brudziński na 300 metrów zajął szóste miejsce z grona trzydziestu startujących.                                                          

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Zięba, Piotr Lesiński

BRĄZOWE MEDALE JANOWICKICH UCZENNIC Z KLAS VII/VIII W PIŁCE NOŻNEJ

Dziewczęta reprezentujące klasy siódme oraz ósme Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich zdobyły brązowe medale w Mistrzostwach Powiatu Karkonoskiego w piłce nożnej. Zawody rozegrano w janowickiej hali sportowej. Początkowo zawody miały się odbyć na stadionie piłkarskim. Niestety pogoda zawiodła a dziewczęta zmuszone były rozegrać zawody na hali. Stawką było mistrzostwo powiatu oraz prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Janowicka reprezentacja po wielu ciekawych i zaciętych pojedynkach zdobyła ostatecznie brązowe medale. Kilka dni później rozegrano mistrzostwa dziewcząt klas V-VI. W zawodach wystartowało dziewięć reprezentacji a nasza drużyna zajęła miejsce poza podium. 

Nauczyciele: Małgorzata Zięba, Piotr Lesiński

Karkonoski Festiwal Gier i Zabaw 2023

W Karpaczu, w hali widowiskowo – sportowej odbył się Karkonoski Festiwal Gier i Zabaw. Święto sportu zorganizowane z okazji obchodów 70-lecia powstania Szkolnego Związku Sportowego skierowane zostało do najmłodszych uczniów szkół powiatu karkonoskiego. Drużyny, złożone z reprezentantów (chłopców i dziewczynek) klas I, II, III i IV szkół podstawowych z Kowar, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Mysłakowic, Kopańca, Ścięgien, Barcinka, Piechowic, Sosnówki, Miłkowa i Janowic Wielkich, rywalizowały na przygotowanych torach przeszkód. W ośmiu konkurencjach liczyła się szybkość, zwinność, dokładność wykonania oraz współpraca w drużynie. Rewelacyjnie zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły, która zajęła II miejsce.                                                                                                  

Klasyfikacja końcowa festiwalu:

I miejsce SP w Karpaczu

II miejsce SP w Janowicach Wielkich

III miejsce SP w Szklarskiej Porębie

IV miejsce SP w Barcinku

V miejsce SP w Miłkowie

VI miejsce SP nr 1 w Piechowicach

VII miejsce SP nr 1 w Kowarach

VIII miejsce SP w Mysłakowicach

IX miejsce SP w Kopańcu

X miejsce SP nr 3 w Kowarach

XI miejsce SP w Ścięgnach

XII miejsce SP w Sosnówce Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego 

Małgorzata Zięba, Piotr Lesiński

Szkolni medaliści Mistrzostw Powiatu Karkonoskiego w biegach przełajowych

W Szkole Podstawowej w Mysłakowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów były Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze oraz miejscowa Szkoła Podstawowa. Przy pięknej i słonecznej pogodzie zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi zawodnicy i zawodniczki to klasy pierwsze i drugie, a najstarsi to klasa ósma. Reprezentacja janowickiej szkoły liczyła 50 biegaczy. Zawody jak co roku zakończyły się sukcesem - uczniowie zdobyli wiele medali i wyróżnień indywidualnych. Stawką był awans na finały Dolnego Śląska. Medale i dyplomy otrzymywała pierwsza szóstka. Oto najlepsze wyniki naszych sportowców, którzy uzyskali awans do dalszego etapu zawodów:

Klasy I/ II szkoła podstawowa:
• Kina Lena I miejsce             
• Gawron Wiktor I miejsce                                                                                                                 

Klasy III/IV szkoła podstawowa:
• Sadowska Wiktoria V  miejsce
• Krzyżak Nadia VI miejsce
• Kudelski Szymon III miejsce

Klasy V/VI szkoła podstawowa:
• Górnicka Daria III miejsce
• Szymaniak Blanka V miejsce

Klasa VII (rok urodzenia) szkoła podstawowa:
• Sasiela Oliwia I miejsce
• Źrebiec Nikola VI miejsce
• Źrebiec Oliwia III miejsce
• Gapińska Maja IV miejsce
• Skalany Dawid IV miejsce
• Dąbrowski Konrad V miejsce
• Kośny Adrian VI miejsce                                                                                                                 

Klasa VIII (rok urodzenia) szkoła podstawowa:

• Czech Oskar I miejsce

• Bartyś Bartosz II miejsce

• Goniacz Paweł III miejsce

• Wyszumiała Dominik VI miejsce

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy oraz życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzących finałach. Nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Zięba oraz Piotr Lesiński.

 

JANOWICZANKI SREBRNYMI MEDALISTKAMI FINAŁU STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ KLAS CZWARTYCH

Bardzo dobrze dla janowickich siatkarek z klas czwartych zakończył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczęta od wielu lat zaliczają się do ścisłej czołówki w rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Finał strefy odbył się w SP nr 2 w Kamiennej Górze z udziałem pięciu najlepszych zespołów. Janowiczanki zdobywając drugie miejsce wywalczyły stypendia sportowe zgodnie ze statutem janowickiej szkoły.
Oto nasze sreberka: Krzyżak Nadia, Gac Milena, Sadowska Wiktoria, Tośko Dominika, Szczepańska Antonina oraz Piątek Julia. W najbliższą sobotę dziewczęta wracają do dolnośląskich rozgrywek Volleymania Dolny Śląsk. Turniej odbędzie się w Kobierzycach.
Trener: Piotr Lesiński

Daria Górnicka powołana na Konsultacje Regionu Zachód Polski Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Daria Górnicka uczennica klasy piątej i jednocześnie siatkarka Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokoliki w Janowicach Wielkich została powołana na Konsultacje Regionu Zachód Polski Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, których celem jest wyłonienie kandydatek na Kampy Kadry Polski. Konsultacja odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze. Przypomnijmy, że Daria niedawno przeszła konsultacje kadry Dolnego Śląska. Wszystkie testy przeszła pozytywnie i została zakwalifikowana do ścisłej ósemki , która została zaproszona do Twardogóry. Daria na zdjęciu z klubowymi koleżankami ( w środku z numerem 9). Życzymy powodzenia.                                                                            Trener Piotr Lesiński.

Rewelacyjny występ gminnych szachistów na zawodach powiatowych 2023

W świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego na 2023 r. w szachach indywidualnych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze oraz miejscowa Szkoła Podstawowa.

Liczna grupa uczniów oraz mieszkańców gminy od wielu lat startuje w zawodach odnosząc wiele sukcesów. W bieżącym roku reprezentacja Gminy Janowice Wielkie liczyła 24 uczestników. Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach wiekowych: młodziczka - młodzik, juniorka - junior młodszy, juniorka - junior oraz seniorka i senior. Wszyscy startujący, którzy zajęli miejsca w pierwszej szóstce otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pierwsza trójka medale, a mistrz powiatu dodatkowo pamiątkową statuetkę. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca uzyskali prawo gry w finale Dolnego Śląska, który odbędzie się w Ścinawce Średniej 13 maja 2023 r. Oto osiągnięcia naszych laureatów:

 • Lichosik Karolina seniorka I miejsce - awans do finału
 • Żuchewicz Igor junior IV miejsce
 • Imiołek Kamil junior III miejsce
 • Wróbel Jakub młodzik II miejsce - awans do finału
 • Fedorowicz Szymon junior młodszy III miejsce
 • Kruze Roksana juniorka młodsza II miejsce - awans do finału
 • Parzygnat Weronika juniorka I miejsce - awans do finału
 • Ignaciuk Michał junior młodszy VII miejsce
 • Pikus Oliwia juniorka młodsza I miejsce - awans do finału
 • Szymków Marcin senior IV miejsce
 • Markowiak Mateusz junior młodszy IV miejsce
 • Skotarek Mateusz junior młodszy V miejsce
 • Szymków Nikodem młodzik VI miejsce
 • Golis Filip młodzik I miejsce - awans do finału
 • Osipov Mykola młodzik IV miejsce
 • Kalbrun Michał młodzik VII miejsce
 • Kruze Kornelia młodziczka III miejsce
 • Osipova Svietlana juniorka młodsza III miejsce
 • Osualko Weronika juniorka młodsza IV miejsce                                                                                                        
 • Leshchenko Gleb junior młodszy I miejsce -  awans do finału                                                                              
 • Osipov Bohdan junior młodszy XII miejsce                                                                                                            
 • Kyrylo Shamarin junior młodszy XIII miejsce                                                                                                    
 • Baran Marcel junior młodszy IX miejsce                                                                                                          
 • Baran Miłosz junior młodszy X miejsce

Składam serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy. Podziękowania również za dowiezienie uczestników na zawody prywatnym transportem. Jednocześnie informuję, że przy naszej hali sportowej działa pracownia szachowo-warcabowa, w której można doskonalić swoje umiejętności gry. Powodzenia w finałach Dolnego Śląska. Organizator i opiekun zawodów Piotr Lesiński.

Mistrzostwo Powiatu w mini piłce siatkowej

Mistrzostwo Powiatu Karkonoskiego w mini piłce siatkowej klas czwartych zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Zawody zostały rozegrane w janowickiej hali sportowej przy udziale ośmiu zespołów z powiatu karkonoskiego. Dziewczęta z Janowic Wielkich wygrały wszystkie spotkania zdobywając pierwsze miejsce oraz prawo reprezentowania naszego powiatu w finale strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się w kwietniu w Kamiennej Górze. Bardzo dobrze zaprezentowali się również chłopcy zdobywając brązowe medale przegrywając jedynie mecz półfinałowy.
Oto nasze złotka: Nadia Krzyżak, Wiktoria Sadowska, Julia Piątej, Dominika Tośko, Antonina Szczepańska oraz Milena Gac.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
1. SP Janowice Wielkie
2. SP Mysłakowice
3. SP Karpacz
Trener: Piotr Lesiński