Ułatwienia dostępu

XX Memoriał Jerzego Najgebauera w Głogowie

W Głogowie odbył się XX Memoriał Jerzego Najgebauera, znanego trenera i założyciela pierwszej sekcji piłki siatkowej w Głogowie. Na parkietach hali gimnastycznej SP 10 oraz ZSOiT rozegrane zostały mecze w kategorii młodziczek. To dziewczęta z klas ósmych i młodsze. Turniej był mocno obsadzony zawodniczkami grającymi regularnie w rozgrywkach ligowych. Nasze dziewczęta zdobywały cenne doświadczenie, które zaowocuje w latach następnych. W tym dniu najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Nikola Źrebiec - gratulację.

Klasyfikacja Memoriału:

1 m-ce Kadra Województwa Lubuskiego

2 m-ce MKS Piast Głogów

3 m-ce UKS Komorniki koło Poznania

4 m-ce SKF Poznań SP 69

5 m-ce UKS Sokoliki Janowice Wielkie

6 m-ce MKS Polonia Świdnica

trener: Piotr Lesiński

Daria Górnicka, siatkarka janowickiego klubu UKS Sokoliki z awansem na mistrzostwa Polski klas piątych

Na prośbę klubu Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, a równocześnie zgodą rodziców, trenera, klubu oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej Daria Górnicka została wypożyczona do wałbrzyskiego klubu, aby móc wziąć udział w finałowym turnieju Kinder joy of moving. Stawką turnieju był awans na mistrzostwa Polski, które odbędą się w Gliwicach na początku lipca. Turniej finałowy odbył się w Wałbrzychu z udziałem najlepszych ośmiu klubów, które zostały wcześniej wyłonione w eliminacjach. Przed turniejem finałowym dziewczęta zajmowały piąte miejsce. Zawodniczki zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Ostatecznie przy dwóch porażkach i pięciu wygranych spotkaniach drużyna zajęła drugie miejsce co dało upragniony awans na szczebel krajowy. Przed turniejem zawodniczki wspólnie trenowały w Janowicach i Wałbrzychu. Trener Darii Piotr Lesiński

Czwarte miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska

Siatkarki z klas VII -VIII  Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokoliki w Janowicach Wielkich zdobyły czwarte miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w Świdnicy z udziałem najlepszych czterech reprezentacji. Nasze dziewczęta uległy w półfinale szkole podstawowej z Jawora, a w meczu o trzecie miejsce przegrały z siatkarkami ze Świdnicy. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Wrocławia.
Trener Piotr Lesiński

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

Kolejny sukces na koncie naszych siatkarek

Bardzo dobrze zaprezentowały się młode siatkarki UKS–u Sokoliki Janowice Wielkie podczas turnieju Volleymania Dolny Śląsk rozgrywanego w Kobierzycach. W zawodach wystartowało kilkadziesiąt zespołów z klas czwartych, piątych oraz szóstych. Był to przedostatni turniej w drugim semestrze roku szkolnego 2022/2023. Dziewczęta zdobyły srebrne medale w kategorii klas piątych, a w kategorii klas czwartych stanęły tuż za podium. Podczas turnieju uczestniczące zespoły odwiedziły zawodniczki klubu Volley Wrocław, z którymi można było zrobić pamiątkowe zdjęcie i porozmawiać o przygodzie z piłką siatkową.
Oto nasze medalistki : Górnicka Daria, Górnicka Anna, Łuczak Hanna. Kolejny, a zarazem ostatni podsumowujący sezon sportowy 2022/2023 turniej dziewczęta rozegrają 10 czerwca w Twardogórze.

Trener siatkarek, Piotr Lesiński

Konsultacje Wojewódzkie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dla dziewcząt

Daria Górnicka uczennica klasy piątej szkoły podstawowej, a równocześnie siatkarka naszego UKS-u Sokoliki, została zaproszona na konsultacje siatkarskie. Konsultacje Wojewódzkie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dla dziewcząt z roczników 2010/2011 odbyły się w poniedziałek 27 marca w hali sportowej w Twardogórze i są wstępnym etapem selekcji do zgrupowania letniego – Kampy 2023 organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej/Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Dla naszego klubu i zawodniczki to radość i satysfakcja, że nasze siatkarki mogą realizować dalszą przygodę z piłką siatkową. Udział wzięło około czterdziestu zawodniczek z różnych klubów Dolnego Śląska. W ten sam dzień rywalizowali również chłopcy z różnych klubów. Teraz czekamy na decyzję sztabu trenerskiego kto został zakwalifikowany do ścisłego grona.                                                                                                                         

Trener Piotr Lesiński