Na obiektach sportowych w Strzelinie rozegrano finał wojewódzki Dolnego Śląska w piłce siatkowej plażowej dziewcząt klas ósmych i młodszych. Wśród ośmiu najlepszych drużyn regionu, wyłonionych w wcześniejszych rozgrywkach powiatowych i strefowych, znalazła się reprezentacja UKS Sokoliki Janowice Wielkie. Turniej rozegrano systemem brazylijskim, w którym drużyna odpada po dwóch przegranych spotkaniach. Nasze zawodniczki po raz kolejny udowodniły, że należą do czołówki dolnośląskiej siatkówki plażowej. Po bardzo ambitnej i skutecznej grze wywalczyły wysokie, czwarte miejsce, kończąc rywalizację tuż za podium. Tegoroczne zawody stały na niezwykle wysokim poziomie sportowym. W turnieju wystąpiło wiele zawodniczek kadry Polski, reprezentujących renomowane kluby siatkarskie z Dolnego Śląska. Warto podkreślić, że drużyna z Janowic Wielkich była jedynym zespołem reprezentującym niewielką gminę – pozostałe ekipy pochodziły z dużych dolnośląskich miast. Reprezentantkami UKS Sokoliki i Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich podczas finału Dolnego Śląska były:
- Daria Górnicka,
- Hanna Łuczak,
- Anna Górnicka.
Były to ostatnie zawody w mijającym roku szkolnym i sportowym. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodniczkom za zaangażowanie, sportową postawę oraz godne reprezentowanie szkoły i gminy. Życzymy udanych, bezpiecznych i pełnych odpoczynku wakacji. Po letniej przerwie wracamy do kolejnych sportowych wyzwań i nowego roku szkolnego. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Zięba-Sokół, Piotr Lesiński.
