Ułatwienia dostępu

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS za rok 2022

Pod koniec grudnia minionego roku w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS dzieci, młodzieży, osób dorosłych za rok 2022.

Przypomnijmy, że na wynik sportowy składały się punkty według regulaminu zgodnie z którym: za piłkę nożną uzyskaliśmy 20 punktów (5 punktów za każdy zgłoszony zespół do rozgrywek), za pozostałe dyscypliny sportowe ujęte w kalendarzu imprez LZS (szachy indywidualne, szachy drużynowe, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka nożna halowa oraz biegi przełajowe) na szczeblu powiatowym uzyskaliśmy 34 punkty. Za udział w finałach strefowych i finałach Dolnego Śląska (piłka siatkowa kobiet, szachy indywidualne, biegi przełajowe, piłka nożna halowa dziewcząt) uzyskaliśmy 71 punktów. Łącznie zdobyliśmy125 punktów regulaminowych, co dało nam drugie miejsce we współzawodnictwie gmin powiatu karkonoskiego. Trzecie miejsce zajęła gmina Mysłakowice (123 punkty), pierwsze miejsce ponownie zajmuje gmina Jeżów Sudecki (313 punktów). Pozostałe miejsca to: Podgórzyn, Piechowice, Stara Kamienica oraz Szklarska Poręba.

Nasza gmina łącznie za rok 2022 zajęła rewelacyjne, wysokie XIII miejsce na Dolnym Śląsku wśród 66 gmin uczestniczących w zawodach i współzawodnictwie, a II miejsce wśród gmin wiejskich. Podczas podsumowania współzawodnictwa sportowego Prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze, Piotr Rostkowski dokonał podsumowania pracy za rok 2022, przedstawił plany pracy na rok 2023. Najlepsza dwudziestka miast i gmin Dolnego Śląska uczestniczyć będzie w uroczystym podsumowaniu roku sportowego LZS za rok 2022, które odbędzie się 14 stycznia w Gaju Oławskim.

"Składam serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich sportowców naszej gminy, którzy przyczynili się do osiągnięcia tak wspaniałego naszego wspólnego sukcesu."                                                                                                                                

Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Lesiński.

Podsumowanie LZS 2022 1 min