Ułatwienia dostępu

Ferie na sportowo 2023                

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w szkole podstawowej odbywały się zajęcia sportowe dla wszystkich dzieci i i młodzieży naszej gminy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie nasze szkoły oraz ich absolwenci. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00. Można było pograć w piłkę koszykową, piłkę ręczną piłkę nożną oraz piłkę siatkową.

Byli również chętni na badmintona. Dodatkowo dla dzieci udostępniono salę do tenisa stołowego (pięć stołów tenisowych) oraz nowo otwartą salkę szachowo-warcabową, w której może grać równocześnie 20 uczestników doskonaląc swoje umiejętności w szachach oraz warcabach stupolowych. Frekwencja była rewelacyjna i padł rekord uczestników. Jednego dnia w różnych rozgrywkach uczestniczyło 40 sportowców. To bardzo cieszy i upewnia nas w przekonaniu, że dzieci i młodzież z naszej gminy potrafią spędzać czas zdrowo i aktywnie. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich za udostępnienie hali i bazy sportowej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za finansowanie zajęć.                                      

Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Lesiński