Ułatwienia dostępu

Bardzo dobry występ janowickich uczniów szkoły podstawowej na zawodach lekkoatletycznych

W Szkole Podstawowej w Łomnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Karkonoskiego w lekkoatletyce klas VII -VIII. W zawodach wystartowało kilkanaście reprezentacji z różnych szkół naszego powiatu. Janowicka szkoła wystawiła czternastoosobową reprezentację licząc na medale. Rewelacyjnie zaprezentowała się Paluch Lena, która zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem. Kolejne medale zdobyli nasi biegacze na 300 metrów Czech Oskar brązowy medal, Kośny Adrian i Źrebiec Oliwia srebrne medale w biegu na 1000 metrów oraz Sasiela Oliwia srebrny medal w biegu na 600 metrów. Następne medale to konkurencje techniczne: Kusz Natalia srebrny a Bartosz Bartyś brązowy w pchnięciu kulą oraz Zygadło Gabriel brązowy medal w rzucie oszczepem. Tuż za podium uplasował się Paweł Goniacz w biegu na 2000 metrów a Wyszumiała Dominik na 300 metrów zajął piąte miejsce z grona trzydziestu startujących. Dodatkową atrakcją były finały sztafet szwedzkich czyli bieg na 400/300/200/100 metrów z przekazywaniem pałeczki sztafetowej. Chłopcy zdobyli srebrne medale a dziewczęta brązowe