Ułatwienia dostępu

Janowickie siatkarki trzecie na Dolnym Śląsku w siatkówce klas szóstych

Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk we Wrocławiu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy byli organizatorami Mistrzostw Dolnego Śląska w piłce siatkowej dziewcząt klas szóstych i młodszych. W zawodach uczestniczyły cztery najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach strefowych. Dziewczęta rozgrywały zawody systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Janowickie siatkarki wygrały z koleżankami, mistrzem strefy legnickiej SP 1 Polkowice 2:0 a następnie przegrały z mistrzem strefy wałbrzyskiej SP 105 Świdnica 0:2 i mistrzem strefy wrocławskiej zespołem SP 50 Wrocław. Zwycięzcą turnieju została szkoła z Wrocławia, która uzyskała awans na Mistrzostwa Polski. Janowickie siatkarki i trenera cieszy fakt, iż uległy najlepszemu zespołowi SP 50 Wrocław 0:2 (13:15, 14:16) i wiele nie brakowało od sprawienia niespodzianki. Klasyfikacja medalowa turnieju:

1 miejsce SP 50 Wrocław
2 miejsce SP 105 Świdnica
3 miejsce SP Janowice Wielkie

Oto nasze medalistki: Sasiela Oliwia, Kusz Natalia, Gapińska Maja, Paluch Lena, Źrebiec Nikola, Źrebiec Oliwia, Górnicka Daria, Górnicka Anna oraz Szymaniak Aleksandra
Trener: Piotr Lesiński