Ułatwienia dostępu

Finał Dolnego Śląska w biegach przełajowych 2022

Po eliminacjach powiatowych i strefowych w biegach przełajowych w Jeżowie Sudeckim odbył się finał Dolnego Śląska. Prawo startu uzyskali uczniowie, którzy zajęli miejsca I-VI w zawodach strefowych. Dobra lokata na zawodach strefowych to przepustka do finałów oraz możliwość wywalczenia stypendium sportowego. Nasi sportowcy prowadzeni przez nauczycieli Małgorzatę Ziębę i Piotra Lesińskiego zajęli dobre miejsca wśród dolnośląskich biegaczy. Łączna liczba startujących przekroczyła 450 biegaczy reprezentujących najlepsze kluby lekkoatletyczne i biegowe na Dolnym Śląsku. Sam udział w zawodach w tak wybornym gronie to dla naszych sportowców i nauczycieli wychowania fizycznego wielki zaszczyt i sportowy sukces. Na szczególne wyróżnienia zasłużyła uczennica Lena Kina, która zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Dolnego Śląska na rok 2022.