Ułatwienia dostępu

Janowicka "Sztafeta dla Wandy"

W ubiegłą sobotę z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów odbył się przemarsz pod hasłem "Sztafeta dla Wandy".
Wydarzenie miało na celu uhonorowanie wielkiej polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz, która to właśnie w Rudawach Janowickich rozpoczęła swoją przygodę ze wspinaczką.
Seniorzy, dzieci oraz pozostali uczestnicy sztafety zebrali się pod Urzędem Gminy, aby wyruszyć wspólnie w siedmiokilometrowy przemarsz w kierunku Szwajcarki. Przyodziani w kolorowe opaski i odznaki dumnie nieśli piękne transparenty uwieczniające najważniejsze osiągnięcia z życia patronki naszej szkoły. Wycieczkowiczom przez całą trasę towarzyszyli Strażacy z janowickiego OSP, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem.
W pobliżu schroniska Szwajcarka na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje, m.in. pokazy pierwszej pomocy, pieczenie kiełbasek, stoiska informacyjne i poczęstunkowe, wspominki o Wandzie Rutkiewicz, pogadanki i pokazy w wykonaniu gości, a także wspólne śpiewy i biesiadowanie przy ognisku.
Sztafeta dla Wandy to bez wątpienia doskonała okazja do integracji międzypokoleniowej, a także świetnej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu.