Ułatwienia dostępu

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS

7 grudnia mijającego roku w świetlicy wiejskiej w Siedlęcinie odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego LZS dzieci, młodzieży, osób dorosłych za rok 2021.

Na wynik sportowy składały się punkty według regulaminu zgodnie z którym: za piłkę nożną uzyskaliśmy 15 punktów (5 punktów za każdy zgłoszony zespół do rozgrywek), za pozostałe dyscypliny sportowe ujęte w kalendarzu imprez LZS (szachy indywidualne, szachy drużynowe, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka nożna halowa i na Orliku oraz biegi przełajowe) na szczeblu powiatowym uzyskaliśmy 27 punktów.
Za udział w finałach strefowych i finałach Dolnego Śląska (piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn, szachy indywidualne, biegi przełajowe) uzyskaliśmy 41 punktów.
Łącznie zdobyliśmy 83 punkty regulaminowe, co dało nam trzecie miejsce we współzawodnictwie gmin powiatu karkonoskiego.
Drugie miejsce zajęła gmina Mysłakowice (101 punktów), pierwsze miejsce ponownie zajmuje gmina Jeżów Sudecki (250 punktów).
Pozostałe miejsca to: Podgórzyn, Piechowice, Szklarska Poręba, Kowary oraz Stara Kamienica
Nasza gmina łącznie za rok 2021 zajęła 18 miejsce na Dolnym Śląsku wśród 99 gmin uczestniczących w zawodach i współzawodnictwie, a IV miejsce wśród gmin wiejskich. 
Powiat karkonoski zajął trzecie miejsce na 27 sklasyfikowanych powiatów na Dolnym Śląsku. Podczas podsumowania współzawodnictwa sportowego Prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Jeleniej Górze, Piotr Rostkowski dokonał podsumowania pracy za rok 2021 oraz przedstawił plan pracy na rok 2022.
"Składam serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich sportowców, którzy przyczynili się do osiągnięcia naszego wspólnego sukcesu. Życzę, aby rok sportowy 2022 był dla naszej szkoły i gminy obfity w sukcesy sportowe”. Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Lesiński.