Nowy klub sportowy - Karkonoski Klub karate Shotokan

Karolina Laszkiewicz

Karkonoski Klub Karate Shotokan powstał z inicjatywy pasjonatów karate, jako sztuki walki i dyscypliny sportowej.

Założycielami są trenerzy, rodzice oraz lokalni przedsiębiorcy. Jesteśmy członkiem zarówno Polskiego Związku Karate oraz Polskiej Unii Karate. Szkolimy zarówno w kierunku karate w ujęciu tradycyjnym, jak i czystko sportowym (WKF). Prowadzimy również zajęcia z samoobrony dla dorosłych. Zajęcia we wszystkich grupach zaawansowania odbywają się trzy razy w tygodniu.

Jesteśmy jedynym Klubem karate w Powiecie Karkonoskim szkolącym zawodników w kierunku Karate Olimpijskiego WKF oraz czynnie biorącym udział w rywalizacji sportowej. Organizujemy własne zawody sportowe o charakterze ogólnopolskim oraz lokalnym. Jesteśmy również organizatorem wyjazdów, obozów, czy spotkań integracyjnych. Naszymi podopiecznymi są dzieci, młodzież oraz dorośli, niezależnie od wieku, czy sprawności fizycznej. W codziennej pracy stawiamy przede wszystkim na rozwój naszych podopiecznych. Do każdego podchodzimy indywidualnie. Naszym priorytetem jest rozwój, podnoszenie umiejętności oraz rozwój środowiska karate na terenie Powiatu Karkonoskiego i okolic. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Zespół Trenerski:

Czesław Trzeciak - dyplomowany trener I klasy w dyscyplinie karate. Posiada czarny pas i 5 DAN w karatedo shotokan. Posiada również czarny pas i 1 DAN w karatedo Doshinkan (bezpośredni uczeń Isao Ichikawy), Jiu-Jitsu, Goju-Ryu, Kyokushin. Jeden z najlepszych specjalistów sztuk walki w naszym kraju. Sztuki walki trenuje od 1978r. Wychowawca wielu mistrzów Polski, Europy i Świata.

Grzegoorz Praczyk - dyplomowany instruktor sportu w dyscyplinie karate. Posiada 1 KYU w karatedo shotokan. Trenował w takich klubach, jak UKS Shodan Zduny oraz AZS UP Wrocław. Sztuki walki trenuje od 1994 r.

Tekst: Grzegorz Praczyk

Logo KKKSLogo PUKLogo PZKLogo WKF