Ułatwienia dostępu

Pierwszy egzamin w Klubie Karate Shotokan

Karolina Laszkiewicz

29 listopada w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie KYU Karkonoskiego Klubu Karate Shotokan.

Były to pierwsze egzaminy w historii Klubu. Do zdawania przystąpiło łącznie 40 osób. Wśród zdających były zarówno osoby zdające na wyższe stopnie, jak również dla których był to pierwszy w życiu sprawdzian umiejętności sportowych. Najmłodszy uczestnik miał 4, natomiast najstarszy 50 lat. To pokazuje przede wszystkich uniwersalność karate shotokan, które można trenować w każdym wieku. Egzaminatorem był główny szkoleniowiec KKKS - Pan Czesław Trzeciak (5DAN Karate Shotokan). Każdy z uczestników musiał zaprezentować dotychczas zdobyte umiejętności techniczne (według ściśle określonej ścieżki na podstawie wymagań egzaminacyjnych Polskiego Związku Karate), jak również wykazać się sprawnością fizyczną (wyższe pasy obowiązuje test sprawnościowy) i wiedzą teoretyczną. Pomimo niełatwego egzaminu (zwłaszcza dla osób z "kolorowymi" pasami) wszyscy zdali z wynikiem pozytywnym. Pomimo wspaniałej atmosfery, na sali wyraźnie było czuć napięcie, jak przed ważnym sprawdzianem w szkole. To pokazuje, że każdemu mocno zależało na uzyskaniu pozytywnego wyniku.
Całość - jak podkreślają uczestnicy i rodzice - przebiegła w sprawny i dobrze zorganizowany sposób.
Organizatorzy dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej za udostępnienie sali. Dziękują również uczestnikom i ich opiekunom za obecność.

Tekst: G. Praczyk