Ułatwienia dostępu

Obchody 11 listopada w Piechowicach

11 listopada Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich uczestniczył w Powiatowych Obchodach Święta Odzyskania Niepodległości „Polskie Drogi Do Niepodległości”, które odbyły się w Piechowicach.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Antoniego. We mszy świętej udział wzięły liczne poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz przedstawiciele wojska polskiego i mieszkańcy powiatu. Po zakończeniu mszy wszyscy uczestnicy w pochodzie przeszli do pobliskiego parku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piechowicach. Oficjalną część obchodów rozpoczął Pan Krzysztof Wiśniewski, Starosta Powiatu Karkonoskiego. W dalszej kolejności uczestnicy wysłuchali przemówień samorządowców i parlamentarzystów, a następnie byli świadkami oddania hołdu wszystkim walczącym o Niepodległą Ojczyznę poprzez złożenie pod obeliskiem kwiatów przez liczne delegacje. W imieniu naszej szkoły wiązankę złożył Pan Piotr Lesiński- nauczyciel i opiekun szkolnego sztandaru. Po wyprowadzeniu sztandarów i zakończeniu części oficjalnej odbyła się rekonstrukcja walk bitewnych na frontach I wojny światowej.

Były to pierwsze tego typu obchody z okazji Dnia Niepodległości organizowane przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze oraz Urząd Miasta Piechowice.